Опис
Якщо ви є шанувальником всесвіту, створеного Френком Гербертом, чи просто в захваті від неймовірної «Дюни: Імперіум», радимо звернути увагу на сучасне переосмислення класичної стратегії – настільну гру «Dune: A Game of Conquest and Diplomacy»!
Настільна гра Dune: A Game of Conquest and Diplomacy
Перед вами доволі швидка асиметрична гра, що базується на механіці контролю територій. Кожному з учасників випаде встати на чолі однієї з могутніх фракцій: справедливого й помірного дому Атрідів, жорстокого й безжального дому Харконненів, нерозсудливого й жадібного Імперіуму, вільних і нескорених Фрименів.
Кожна з фракцій тяжіє розповсюдити свій вплив на пустельну планету, повсякчас беручи під оруду все більші території, зводячи надійні цитаделі та збираючи дорогоцінні прянощі! Адже той, хто контролює Арракіс, володіє прянощами! Хто володіє прянощами, той володарює над всесвітом!
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy. Перебіг гри
Партія триває протягом максимум 5 раундів. Під час кожного раунду гравці виконують 7 послідовних фаз:
- Піщана буря. Киньте восьмигранну кістку й визначте дальність переміщення піщаної бурі. Якщо ваші загони перебувають в локації, якої піщана буря дісталася, всі вони гинуть.
- Приплив прянощів. Розкрийте верхню карту з колоди прянощів. Розмістіть прянощі на двох вказаних на карті локаціях. Якщо ви розкрили карту хробака, знищте всі залишки прянощів і загони, що перебувають на локаціях, вказаних на попередньо розкритій карті.
- Отримання карт. Ви можете взяти на руку щонайбільше 4 бойові й 3 торгові карти. Щоправда, за кожну зі взятих торгових карт доведеться сплатити по 2 прянощі.
- Відродження. Якщо частина ваших загонів чи хтось із лідерів загинув, ви можете відродити їх. Відродження перших 2-х загонів нічого не вартуватиме, а от за кожний наступний доведеться заплатити по 2 прянощі. Відродження лідерів завжди вартує 2 прянощі.
- Висадка й переміщення загонів. Ви можете висадити свої загони будь-де на планеті, сплативши по 1 прянощі за загін. Також ви можете переміщувати загони між локаціями. У такий спосіб ви займатимете вільні цитаделі чи відвойовуватимете зайняті. Або ж висаджуватиметеся в локаціях, в яких нещодавно стався приплив прянощів.
- Бій. Вступайте в протистояння за жадані локації та цитаделі, розігруючи бойовий план, що складається з чотирьох частин (карт). Стережіться зрадників, адже суперники могли завербувати одного з ваших лідерів. Така несподіванка може звести нанівець усі ваші бойові плани й стратегію. До речі, за кожного лідера, якого ви знищите під час бою (включно з вашими лідерами), ви отримуєте заповітні прянощі.
- Збір прянощів. Кожен ваш загін в локації з прянощами може зібрати по 2 одиниці цього дорогоцінного ресурсу. Тож накопичуйте й використовуйте з розумом!
І володарем Дюни стає..!
Гра завершується у двох випадках:
- Наприкінці третього, четвертого чи п’ятого раунду. Якщо хтось із гравців контролює 3 цитаделі, його визнають переможцем.
- Наприкінці п’ятого раунду. Якщо ніхто з гравців не контролює 3 цитаделей, кожен гравець здобуває по 5 переможних очок за кожну свою цидатель і по 1 очку за кожну одиницю прянощів, яку має. Власник найбільшого доробку ПО перемагає.
Добре вдвох
Класична «Дюна» не дуже враховувала можливість позмагатися за контроль над Арракісом в дуельному режимі. Натомість, творці цієї гри потурбувалися про тих, хто має невситиму жагу до непримиренних двобоїв.
Настілка добре масштабується на двох учасників, а унікальні здібності й асиметричність представлених у грі фракцій надають широкий простір для неочікуваних тактичних вивертів і далекоглядних стратегічних рішень!
Відгуки
Відгуків немає, поки що.