Опис
Епоха Едо — один із найвідоміших періодів в історії Японії. У 1603 році заснували шьоґунат Токуґава, із правлінням якогось і пов’язані ці сторінки історії далекосхідної країни. Проіснував шьоґунат до 1868 року, разом із чим і завершилася епоха Едо. Саме в цей період у Японії розвивалися самурайська та міська культури, з’явилося чимало звичних для нас нині понять (сумо, суші). Але й без проблем не обійшлося — хоча протягом епохи країна не брала участь ні в яких війнах, але від постійних пожеж чи голоду громадян не завжди вдавалося вберегти.
Ми ж пропонуємо вам стати одним із найкращих торговців тогочасної столиці Японії — міста Едо (нині відоме як Токіо). Перенесіться в район Ніхонбаші на його славетний ринок у настільній грі «Ікі». Бродіть між крамницями, налагоджуйте співпрацю між персонажами в кіосках, боріться з пожежами та налагоджуйте ідеальний уклад громадського життя — ікі.
Вітаємо на японському ринку
«Ікі» — комплексна стратегічна настільна гра, назва якої походить від філософічного концепту ідеального укладу громадського життя періоду Едо. Протягом 13 раундів (12 місяців японського календаря, поділених на 4 сезони, а також святкування Нового року) гравці намагатимуться заробити якомога більше ікі, аби стати «дитям Едо».
На початку кожного раунду біля ігрового поля з’являтимуться карти персонажів. Ви можете наймати їх і відправляти працювати в місцеві наґая, що згодом принесе вам користь. Не забувайте класти на карту свого кобуна, аби той рухався треком досвіду персонажа — але про це пізніше. Далі ж раунд завжди проходить за таким алгоритмом.
- Уклад життя. У цій фазі ви розміщуєте свого міпла ікідзама в одній із комірок, аби визначити порядок ходу в наступній фазі, а також на скільки кроків порухається ваш міпл ояката.
- Дії. Спершу ви або отримуєте 4 мони, або наймаєте одного з доступних персонажів. Далі рухаєте свого ояката та можете налагодити співпрацю з крамницею та/або персонажем.
- Подія. Залежно від раунду, буде певна подія: кінець сезону та день доходу, пожежа чи взагалі ніякої події не буде.
Так і проходитиме ваша гра. Крамниці та персонажі даватимуть вам усілякі ресурси, а також товари з моментальними бонусами чи ікі наприкінці гри. Врахуйте, що коли ви налагоджуєте співпрацю з персонажем суперника, ви підвищуєте досвід цього персонажа.
Заглянемо більше за прилавок
Прокачування досвіду персонажів — один із найцікавіших моментів гри. Як уже було сказано, щоразу, коли ви наймаєте персонажа, ви кладете на його карту кобуна. Цей міпл поступово буде рухатися по треку досвіду персонажа, коли з ним налагоджує співпрацю інший гравець чи коли ваш ояката проходитиме спеціальну позначку на ігровому полі. Також властивості деяких персонажів дозволяють підвищувати досвід іншим персонажам.
Коли кобун дійшов до верхньої поділки на треку досвіду персонажа, персонаж іде на відпочинок. Ця карта кладеться над вашим планшетом (у його верхній частині є спеціальні позначки), і приноситиме як бонуси протягом гри, так й ікі наприкінці.
Не менш важливим етапом гри є подія в останній фазі раунду. Протягом гри гравці прокачуватимуться на треку гасіння пожеж — великого лиха тогочасної Японії. Пожежі спалахуватимуть тричі за гру, і можуть забрати із собою життя кількох персонажів. Матимете хороше вміння гасити пожежі — зберігатимете життя своїх підлеглих.
Протягом дня виплат (тобто наприкінці сезонів) гравці отримуватимуть виплати від персонажів — наступна поділка над кобуном на треку досвіду. Персонажі на відпочинку завжди дають найбільший рівень виплат зі свого треку досвіду. Далі ж гравці отримуватимуть ікі за гармонійне розміщення персонажів за типами в наґая на ігровому полі. Врешті-решт необхідно погодувати рисом своїх персонажів на ігровому полі. Тут теж є вірогідність, що хтось із персонажів покине гру через нестачу їжі…
Гра закінчується після раунду Нового року. Гравці додають до отриманих протягом гри ікі за розмаїття найнятих персонажів, за куплені рибу та мішечки тютюну, зведені будівлі та за залишок певних ресурсів. Власник найкращого показника ікі перемагає в грі.
Станьте найвишуканішим майстром Едо
Настільна гра «Ікі» не така проста, як може спершу здаватися. Загалом у правилах знайдеться чимало деталей, які варто враховувати. В ігролад вшито чимало механік, а планування дій залежить від низки факторів. Щоходу відчувається критичність ситуації — ніколи не вистачає ресурсів, особливо грошей. Знайти вдале рішення в таких непростих ситуаціях — ось виклик гідний істинного самурая.
Вміст гри:
– коробка 30×30×8 см;
– 1 двостороннє ігрове поле та 4 двосторонні планшети гравців;
– 60 карт персонажів (по 14 карт кожного сезону та 4 стартові персонажі — 59×91 мм);
– 10 карт будівель (59×91 мм);
– 24 міпли (4 ікідзама, 4 оякати, 16 кобунів);
– 4 маркери підрахунку ікі та 4 маркери гасіння пожеж;
– 1 маркер календаря;
– 20 стосів деревини та 30 мішків рису;
– 36 монет номіналом 1 мон і 20 монет номіналом 4 мони;
– 28 пар сандаль;
– 12 кобанів;
– 8 рибин, 8 люльок і 8 мішечків тютюну;
– 4 жетони «30/60 ікі»;
– 4 плитки пожеж;
– 5 особливих жетонів;
– 1 блокнот для підрахунку ікі;
– 1 жетон Сонця й 1 жетон Місяця;
– 12 плиток блокування;
– 1 книга правил.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.